W niedzielę 11 maja w hali sportowej Wacław w Szamotułach odbył się Otwarty Turniej Karate Dzieci i Młodzieży SZAMOTUŁY CUP 2014.
Ta cykliczna impreza organizowana już po raz szósty przez Szamot…ulski Klub Karate przy współpracy i wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy w Szamotułach cieszy się już sporym uznaniem w regionie i za każdym razem przyciąga sporą liczbę zawodników.
Tym razem turniej zgromadził ponad 220 zawodników z 14 klubów, którzy przez prawie 5 godzin rywalizowali ze sobą w konkurencjach kihonu/prosty układ technik/, kata /układ technik/ oraz kumite /walka/.
W rywalizacji tej tradycyjnie już doskonale spisali się nasi zawodnicy, którzy mając okazje zaprezentować się przed własną publicznością  wywalczyli 13 medali
W konkurencji kihon:
III m Dorota Kukawka w kat. 2007 i młodsi
W konkurencji kata drużynowego:
II m Karolina Kukawka, Monika Cieślak, Wiktoria Tomczak
W konkurencji kata indywidualnego w poszczególnych kategoriach wiekowych II m wywalczyli:
Miłosz Orlik, Mateusz Kaczmarek, II m Maciej Noak, II m Kamil Rakowski
Trzecie miejsce zajęły: Kukawka Karolina, Otylia Zagórska, Wiktoria Tomczak i Pietrzak Natalia.
W konkurencji kumite:
I m Mateusz Kaczmarek w kat 2001 – 2000 – 42 kg
I m Miłosz Orlik w kat 2003 + 42 kg
II m Monika Cieślak w kat 2004 -26 kg
III m Karolina Kukawka w kat. 2004 – 26 kg
Zarząd Szamotulskiego Klubu Karate pragnie podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli przy przygotowaniach a tarze przeprowadzeniu zawodów, a także pracownikom SzOSiR i UM i G w Szamotułach a szczególnie panu Bartoszowi Paczkowskiemu, który koordynował te działania.