19 i 20 lipca w Poznaniu odbywały się międzynarodowe zawody karate, w których wzięli udział także zawodnicy Szamotulskiego Klubu Karate. Dwudniowa impreza sportowa zgromadziła blisko 300 zawodników z kilkunastu krajów. Oprócz bardzo licznej reprezentacji krajów europejskich znaleźli się tu także karatecy z tak egzotycznych krajów jak Indie, Malezja, Pakistan czy Japonia.

W dniu pierwszym w zawodach pod nazwą Międzynarodowy Turniej Karate „KATO CUP” startowali zawodnicy do piętnastego roku życia i tu bardzo dobrze  zaprezentował się Miłosz Orlik, który wywalczył brązowy medal w konkurencji kata indywidualnego w kategorii 10 – 11 lat. W drugim dniu zawodów startowali już starsi zawodnicy w zawodach  pod nazwą I Otwartych Mistrzostw Świata Karate-do SWO/IJKA czyli Shotokan World Organization i International Japan Karate-do Association.

Tu zaprezentowały się z jak najlepszej strony nasze dziewczęta. Bardzo dobre  IV miejsce w konkurencji kata indywidualnego seniorek wywalczyła Agnieszka Kałek- Smolarek, która po dogrywce zaledwie o 0,1 punktu przegrała miejsce na podium z reprezentantką Irlandii. Trzy medale w konkurencjach kumite / walka/ zdobyła natomiast Karolina Walczak zdobywając III miejsce w kumite indywidualnym juniorek  a także I m w kumite indywidualnym  seniorek i razem z koleżankami z klubu Dynamic Akademia Karate także  I m w kumite drużynowym juniorek.

Start w tych zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu UMiG w Szamotułach